Нормативно-правові документи

НОРМАТИВНО – ПРАВОВЕ ТА ІНФОРМАЦІЙНО-МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРЕДМЕТА

  Конституція України, прийнята на п’ятій сесії Верховної Ради України 28 червня 1996 року, зі змінами і доповненнями, внесеними Законами України № 2222-IV від 08.12.2004, № 2952-VI від 01.02.2011, № 586-VII від 19.09.2013 (http://zakon2.rada.gov.ua). Конституція – Основний Закон України. Стаття 65. Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов’язком громадян України. –Воєнна Доктрина України, затверджена Указом Президента України від 24.09.2015 № 555/2015 (http://www.president.gov.ua/documents/5552015- 19443). Воєнна доктрина України є системою поглядів на причини виникнення, сутність і характер сучасних воєнних конфліктів, принципи і шляхи запобігання їх виникненню, підготовку держави до можливого воєнного конфлікту, а також на застосування воєнної сили для захисту державного суверенітету, територіальної цілісності, інших життєво важливих національних інтересів.

 – Закон України «Про Збройні Сили України», затверджений Указом Президента України від 06.12.1991 № 1934-XII (http://zakon0.rada.gov.ua/ laws/show/1934-12). Цей Закон визначає функції, склад Збройних Сил України, правові засади їх організації, діяльності, дислокації, керівництва та управління ними. – Закон України «Про оборону України», затверджений Указом Президента України від 06.12.1991 № 1932-XII (http://zakon4.rada.gov. ua/laws/show/1932-12/page2). Цей Закон встановлює засади оборони України, а також повноваження органів державної влади, основні функції та завдання органів військового управління, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, обов'язки підприємств, установ, організацій, посадових осіб, права та обов'язки громадян України у сфері оборони.

 – Закон України «Про загальний військовий обов’язок і військову службу», затверджений Указом Президента України від 25.03.1999 № 2232-XIІ (http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/2232-12). Цей Закон здійснює правове регулювання стосовно загального військового обов’язку і військової служби з метою реалізації громадянами України конституційного обов’язку щодо захисту Вітчизни. – Закон України «Про Державну прикордонну службу України», затверджений Указом Президента України від 03.04.2003 № 661-ІV (http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/661-15). Цей Закон, відповідно до Конституції України (254к/96-ВР), визначає правові основи організації та діяльності Державної прикордонної служби України, її загальну структуру, чисельність, функції та повноваження. 9 – Закон України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», затверджений Указом Президента України від 19.03.1992 № 2801-XIІ (http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2801-12). Основи законодавства України про охорону здоров’я визначають правові, організаційні, економічні та соціальні засади охорони здоров’я в Україні, регулюють суспільні відносини у цій галузі з метою забезпечення гармонійного розвитку фізичних і духовних сил, високої працездатності і довголітнього активного життя громадян, усунення факторів, що шкідливо впливають на їх здоров’я, попередження і зниження захворюваності, інвалідності та смертності, поліпшення спадковості. 

– Закон України «Про Стройовий статут Збройних Сил України», затверджений Указом Президента України від 24.03.1999 № 549-XIV (http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/549-14). Цей Статут визначає стройові прийоми і рухи без зброї та із зброєю; строї підрозділів та військових частин у пішому порядку і на машинах; порядок виконання військового вітання, проведення стройового огляду; місце Бойового Прапора військової частини у строю, порядок його внесення і винесення; обов’язки військовослужбовців перед шикуванням і в строю та вимоги до їх стройового навчання.

 – Закон України «Про Статут внутрішньої служби Збройних Сил України», затверджений Указом Президента України від 24.03.1999 № 548-XIV (http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/548-14). Цей Статут визначає загальні права та обов'язки військовослужбовців Збройних Сил України і їх взаємовідносини, обов'язки основних посадових осіб полку і його підрозділів, правила внутрішнього порядку у військовій частині та її підрозділах.

– Закон України «Про Статут гарнізонної та вартової служб Збройних Сил України», затверджений Указом Президента України від 24.03.1999 № 550-XIV (http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/550-14). Цей Статут визначає організацію і порядок несення гарнізонної та вартової служб, права і обов’язки посадових осіб гарнізону та військовослужбовців, які залучаються для несення цих служб. – Закон України «Про Дисциплінарний статут Збройних Сил України», затверджений Указом Президента України від 24.03.1999 № 551-XIV (http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/551-14). Цей Статут визначає сутність військової дисципліни, обов'язки військовослужбовців щодо її додержання, види заохочень та дисциплінарних стягнень, права командирів щодо їх застосування, а також порядок подання і розгляду заяв, пропозицій та скарг

 – Кодекс цивільного захисту України, затверджений Указом Президента України від 02.10.2012 № 5403-VI (http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/5403-17). Кодекс цивільного захисту України регулює відносини, пов'язані із захистом населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій, реагуванням на них, функціонуванням єдиної державної системи цивільного захисту, та визначає повноваження 10 органів влади, права та обов'язки громадян, підприємств, установ та організацій.

 – Стратегія національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки, затверджена Указом Президента України від 13.10.15 580/2015 (http://www.president.gov.ua/documents/5802015-19494). З метою виховання громадянина-патріота України, утвердження любові до Батьківщини, духовності, моральності, шанобливого ставлення до національних надбань Українського народу, наслідування найкращих прикладів мужності та звитяги борців за свободу та незалежність України як з історичного минулого, так і захисників, які сьогодні відстоюють суверенітет та територіальну цілісність держави у боротьбі із зовнішньою агресією, а також визначення ефективних механізмів системної взаємодії органів державної влади, органів місцевого самоврядування та інститутів громадянського суспільства у питаннях національно-патріотичного виховання затверджена Стратегія національно-патріотичного виховання дітей та молоді.

 – Концепція національно-патріотичного виховання дітей і молоді, затверджена наказом Міністерства освіти і науки України від 16.06.2015 № 641(http://osvita.ua/legislation/Ser_osv/47154/) Серед виховних напрямів сьогодні найбільш актуальними є патріотичне, громадянське виховання як стрижневі, основоположні, що відповідають як нагальним вимогам і викликам сучасності, так і закладають підвалини для формування свідомості нинішніх і прийдешніх поколінь, які розглядатимуть державу (раtria) як запоруку власного особистісного розвитку, що спирається на ідеї гуманізму, соціального добробуту, демократії, свободи, толерантності, виваженості, відповідальності, здорового способу життя, готовності до змін. – Заходи щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, затверджені наказом Міністерства освіти і науки України від 16.06.2015 № 641 (http://don.kievcity.gov.ua/files/2015/6/17/ zahody.pdf). Підготовлені Заходи спрямовані на розкриття мети, положень і завдань «Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді», прийнятої на засіданні Колегії Міністерства освіти і науки України 26 березня 2015 р. Ця концепція спирається на традиції української державності, національно-визвольної боротьби українського народу, громадянську свідомість, здатність критично і незалежно мислити, бути активним у відстоюванні своєї позиції та готовим до захисту незалежності й територіальної цілісності української держави. – Методичні рекомендації щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах, затверджені наказом Міністерства 11 освіти і науки України від 16.06.15 № 641 http://osvita.ua/legislation/Ser_osv/ 47154/). Важливо, щоб кожен навчальний заклад став для дитини осередком становлення громадянина-патріота України, готового брати на себе відповідальність, самовіддано розбудовувати країну як суверенну, незалежну, демократичну, правову, соціальну державу, забезпечувати її національну безпеку, сприяти єдності української політичної нації та встановленню громадянського миру й злагоди в суспільстві.

 – Положення про Всеукраїнську дитячо-юнацьку військово-патріотичну гру «Сокіл» («Джура»), затверджено наказом Міністерства освіти і науки України, від 31.03.2014 № 276. http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/z1094-12 Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») є системною формою позакласної роботи з військово- патріотичного та морально-етичного виховання учнівської молоді, важливим засобом формування патріотичної свідомості, спортивно- оздоровчої роботи та активізації роботи по відродженню і розвитку історичних, патріотичних, господарських та культурних традицій Українського козацтва. 

Нормативно-правова база військово-патріотичного виховання


Під час організації та проведення військово-патріотичної роботи доцільно керуватись наступними нормативно-правовими актами:
1. Закон України «Про оборону України».
2. Закон України «Про Збройні Сили України».
3. Закон України «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті».
4. Закон України «Про увічнення перемоги над нацизмом в Другій світовій війні 1939–1945».
5. Закон України «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917 — 1991 років».
6. Закон України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій».
7. Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів та заборону пропаганди їхньої символіки».
8. Постанова Верховної Ради України від 12.05.2015 № 373-VIII «Про вшанування героїв АТО та вдосконалення національно-патріотичного виховання дітей та молоді».
9. Національна стратегія сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016 — 2020 роки, затверджена Указом Президента України від 26.02.2016 № 68/2016.
10. Стратегія національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 — 2020 роки, затверджена Указом Президента України від 13.10.2015 № 580/2015.
11. Указ Президента України від 30.10.2000 № 1173/2000 «Про впорядкування присвоєння почесних найменувань військовим частинам, установам, вузлам зв’язку, органам та підрозділам»
12. Указ Президента України від 11.02.2016 № 44/2016 «Про шефську допомогу військовим частинам Збройних Сил України, Національної гвардії України та Державної прикордонної служби України».
13. Указ Президента України від 26.11.2016 № 523/2016 «Про заходи у зв’язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932 — 1933 років в Україні — геноциду Українського народу».
14. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 30.11.2016 № 898 «Про затвердження плану заходів щодо національно-патріотичного виховання молоді на 2017 рік».
15. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 23.09.2015 № 998 «Про заходи з увічнення пам’яті захисників України на період до 2020 року».
16. Постанова Кабінету Міністрів України від 30.11.2000 № 1770 «Про затвердження положень про допризовну підготовку і про підготовку призовників з військово-технічних спеціальностей».
17. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 30.09.2015 № 1018 ″ Про схвалення Концепції Державної цільової соціальної програми «Молодь України» на 2016 — 2020 роки «.
18. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 26.10.2016 № 777 «Про затвердження плану заходів з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років та вшанування пам’яті її учасників на період до 2021 року»
19. Положення про організацію та проведення у Збройних Силах України Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, затверджене наказом Міністерства оборони України від 29.08.2014 № 580, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 18.09.2014 № 1137/25914.
20. Положення про Всеукраїнську дитячо-юнацьку військово-патріотичну гру «Сокіл» («Джура»), затверджене наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 13.06.2012 № 687, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 03.07.2012 за № 1094/21406.
21. Наказ Генерального штабу Збройних Сил України від 30.11.2016 № 445 «Про затвердження Програми військово-патріотичного виховання у Збройних Силах України на 2016 — 2020 роки та Перспективного плану реалізації Програми військово-патріотичного виховання у Збройних Силах України на 2016 — 2020 роки»
22. Наказ Генерального штабу Збройних Сил України від 04.01.2017 № 4 «Про затвердження Інструкції з організації інформаційно-пропагандистського забезпечення у Збройних Силах України»

Воєнна доктрина України
Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 вересня 2015 року "Про нову редакцію Воєнної доктрини України"
http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/555/2015#n17

Список керівних документів та нормативних актів

1.Статут Збройних сил України. Затверджений Законом України від 24.03.1999 №548-XIV № 551-XIV.
2. Наказ Міністерства України   від 16.06.2015 №641 «Про затвердження Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, Заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді та методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання y загальноосвітніх навчальних закладах».
3. Указ Президента України від 24.03.2015 №169/2015 «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни».
4.Указ Президента України від 13.11.2014 № 872 «Про День Гідності та Свободи».
5.Указ Президента України від 13.11.2014 № 871 «Про День Соборності України».
6.Указ Президента України від 14.10.2014 № 806 «Про День захисника України».
7.Указ Президента України від 24.09.2014 № 744 «Про невідкладні заходи щодо захисту України та зміцнення її обороноздатності».

 Загальна нормативно-правова база
1. Закон України Про освіту
2. Закон України Про загальну середню освіту
3. Державний стандарт базової і повної середньої освіти -2004
4. Державний стандарт базової і повної середньої освіти - чинний
5. Державний стандарт базової і повної середньої освіти - 2013
6. Державний стандарт початкової освіти - 2012
7. Національна доктрина розвитку освіти
8. Державна програма Вчитель
9. Конвенція про права дитини
10. Типові правила внутрішнього розпорядку для працівників державних навчально-виховних заходів України
12. Про використання мобільних телефонів під час навчального процесу
13. Конституція України
14. Про Воєнну доктрину України
15. Про оборону України
16. Про Збройні Сили України
17. Про Державну прикордонну службу України
18. Про Стройовий статут Збройних Сил України
19. Про Статут внутрішньої служби Збройних Сил України
20. Про Статут гарнізонної та вартової служб Збройних Сил України
21. Про Дисциплінарний статут Збройних Сил України
22. Про Цивільну оборону України
23. Про військовий обов’язок
24. Про Концепцію допризовної підготовки і військовий обов’язок
25. Основи законодавства України про охорону здоров’я
26. Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей
27. Про затвердження Положення про Всеукраїнську військово-спортивну гру Патріот
28. Про проведення Всеукраїнського фізкультурно-патріотичного фестивалю школярів України Нащадки козацької слави
29. Положення про проведення Всеукраїнського фізкультурно-патріотичного фестивалю школярів України Козацький гарт 
30. Про затвердження Положення про дитячо-юнацьку військово-спортивну патріотичну гру Сокіл (Джура)
31. Умови проведення «Сокіл» («Джура») Українського козацтва
32. Про затвердження Правил проведення туристських подорожей з учнівською та студентською молоддю України
33. Про затвердження Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту
34. Про Правила дорожнього руху

Немає коментарів:

Дописати коментар