Вогнева підготовка

АК. Опис та принцип дії.



Нам є чим захищатись
Шановні колеги!
Пропоную Вам інформацію, яку можна використати на уроках предмета "Захист Вітчизни" по темі "Історія розвитку та класифікація стрілецької зброї. Історія українського зброярства. 
Сучасна стрілецька зброя. Її класифікація, бойові властивості, принцип дії"..Прочитавши керівництва з експлуатації, хочеться перефразувати слова патріотичної пісні "Нам є що захищати, нам є що берегти" на слова "Нам є чим захищатись..." Вашій увазі пропоную ознайомитись з керівництвом з експлуатації стрілецької зброї українського виробника:

Бронетранспортер БТР-4Е, штурмова гвинтівка ФОРТ 221 калібру 5,45х39, штурмова гвинтівка ФОРТ 221 калібру 5,56х45, штурмова гвинтівка ФОРТ 224 калібру 5,45х39, штурмова гвинтівка ФОРТ 224 калібру 5,56х45, пістолет-кулемет ФОРТ 224 калібру 9-мм Luger, штурмова гвинтівка ФОРТ 227 калібру 5,56х45, штурмова гвинтівка ФОРТ 228 калібру 7,62х39, штурмова гвинтівка ФОРТ 229 калібру 7,62х51, снайперська гвинтівка ФОРТ-301 кал. 7,62х51, гранатомет ФОРТ-600 калібру 40х46 мм, пістолет ФОРТ-14ТП кал. 9х18 Makarov з ПЗРЗП, пістолет ФОРТ-17 кал. 9х18 Makarov. 


Керівництва з експлуатації

БТР-4 Інструкція з експлуатаціїБронетранспортер БТР-4Е
Руководство по эксплуатации. В1318Е РЭ
 
ХКБМ, 2010 (російською мовою)
формат: .pdf (19 Mb)
 

Форт-221 мануалШтурмова гвинтівка ФОРТ 221 калібру 5,45х39
Керівництво з експлуатації
 
КНВО «Форт»
формат: .pdf (191 Kb)
 

Форт-221 мануалШтурмова гвинтівка ФОРТ 221 калібру 5,56х45
Керівництво з експлуатації
 
КНВО «Форт»
формат: .pdf (191 Kb)
 

Форт-224 мануалШтурмова гвинтівка ФОРТ 224 калібру 5,45х39
Керівництво з експлуатації
 
КНВО «Форт»
формат: .pdf (189 Kb)
 

Форт-224 мануалШтурмова гвинтівка ФОРТ 224 калібру 5,56х45
Керівництво з експлуатації
 
КНВО «Форт»
формат: .pdf (189 Kb)
 

ПК Форт-224 мануалПістолет-кулемет ФОРТ 224 калібру 9-мм Luger
Керівництво з експлуатації
 
КНВО «Форт»
формат: .pdf (190 Kb)
 

Форт-227 мануалШтурмова гвинтівка ФОРТ 227 калібру 5,56х45
Керівництво з експлуатації
 
КНВО «Форт»
формат: .pdf (143 Kb)
 

Форт-228 мануалШтурмова гвинтівка ФОРТ 228 калібру 7,62х39
Керівництво з експлуатації
 
КНВО «Форт»
формат: .pdf (143 Kb)
 

Форт-229 мануалШтурмова гвинтівка ФОРТ 229 калібру 7,62х51
Керівництво з експлуатації
 
КНВО «Форт»
формат: .pdf (143 Kb)
 

Форт-301 мануалСнайперская винтовка ФОРТ-301 кал. 7,62х51
Руководство по эксплуатации
 
КНВО «Форт» (російською мовою)
формат: .pdf (644 Kb)
 

Форт-600 мануалГранатомет ФОРТ-600 калібру 40х46 мм
Керівництво з експлуатації
 
КНВО «Форт»
формат: .pdf (286 Kb)
 

Форт-14ТП мануалПістолет ФОРТ-14ТП кал. 9х18 Makarov з ПЗРЗП
Керівництво з експлуатації
 
КНВО «Форт»
формат: .pdf (256 Kb)
 

Форт-17 мануалПістолет ФОРТ-17 кал. 9х18 Makarov
Керівництво з експлуатації
 
КНВО «Форт»
формат: .pdf (411 Kb)
 




/www.ukrmilitary.com/p/military-library.html

Старий новий автомат "Калашникова"

Фото: toxa5555.livejournal.com

Основною зброєю української армії в ході війни на Донбасі став автомат Калашникова найрізноманітніших модифікацій двох основних калібрів – 5,45 і 7,62 мм.
Характерні зміни: штатний дуловий компенсатор було замінено на ДТК (дулове гальмо-компенсатор) власної конструкції. Дерев’яні цівка й накладка на газову трубку замінені сучаснішими – зі сплаву алюмінію. Накладка має зверху базу для кріплення прицілів – так звану планку Вівера: для кріплення знизу ручки переносу вогню, а збоку – лазерного цілевказника й підствольного ліхтаря. Був замінений також запобіжник із можливістю оперувати ним одним пальцем (вказівним або великим). Замість старої встановлена ергономічна пістолетна рукоятка, дерев’яний приклад був змінений на телескопічний на сім положень.

 Найголовніше – це кришка ствольної коробки з рейкою Пікатіні. Це такий кронштейн для уніфікованого кріплення допоміжного приладдя: оптичних і коліматорних прицілів, сошок, тактичних ліхтарів, лазерних цілевказників.


На озброєння ЗСУ прийнято 7,62-мм cамозарядну напівавтоматичну снайперську гвинтівку UR-10


Ukrainian Military Pages
Самозарядну напівавтоматичну снайперську гвинтівку UR-10 можна вважати аналогом американської автоматичної гвинтівки АR-10.
Особливістю конструкції української UR-10 є постійне з'єднання рукоятки взведения з рамою затвора (на відміну від AR-10). Це дозволяє як витягнути застряглий набій, так і здійснити ручне досилання. Хромований зсередини ствол виготовлений із нержавіючої сталі має гарантований ресурс до 7000 пострілів.
Із зручностей також можна відзначити невеличке заглиблення на ємності для кріплення магазина з набоями з обох боків (під праву чи ліву руку) для кращого утримання пальця поза спусковим гачком.
У ній також реалізовано ще одне вдале конструктивне рішення, а саме — за рахунок автоматики на відведенні порохових газів з’явилася можливість здійснювати до 21 пострілу за хвилину
При цьому під час стрільби розсіювання від точки прицілювання становить до 3 см. Прицільна дальність ураження — до 1200 метрів, калібр — 7,62 мм. Її вага становить 5 кг, а довжина (залежно від приклада) — від 103 до 124 см.

БРДМ-НИК - нова бронемашина для розвідників


Цей варіант броньованої розвідувально-дозорної машини розробили на ДП «Миколаївський бронетанковий завод»
Цей варіант броньованої розвідувально-дозорної машини розробили на ДП «Миколаївський бронетанковий завод»

Броньована розвідувально-дозорна машина (БРДМ) або «бардак», як неофіційно називають її у військовому середовищі, була створена в середині минулого століття. За цей тривалий час бронемашина, яка серійно вироблялася в СРСР до 1989 року й дісталася у спадок арміям новостворених після його розвалу країн, багато разів модернізувалася. Її покращували не тільки на пострадянському просторі, а й у країнах, що колись входили до Організації Варшавського договору. Декілька варіантів модернізації БРДМ запропонували й вітчизняні конструктори. Одним з них є БРДМ-НИК

БРДМ-НИК - це двовісна, повнопривідна, із незалежною підвіскою та колісною формулою 4х4 плавуча броньована розвідувально-дозорна машина, призначена для виконання розвідувальних завдань та супроводження конвоїв.

Уперше бронемашину було презентовано під час цьогорічної міжнародної виставки «Зброя та безпека».

- БРДМ-НИК - це виріб, розроблений миколаївськими конструкторами спеціально для наших розвідників, - розповів директор заводу-виробника Микола Кістрін. - Фактично ми створили нову машину, в якій врахували бойовий досвід АТО та втілили побажання наших військових. Під час роботи над машиною ми постійно контактували із земляками-десантниками з 79-ї бригади.

БРДМ-НИК - нова бронемашина для розвідників
БРДМ-НИК - нова бронемашина для розвідників

Під час проектування чимало уваги було приділено підвищенню захищеності екіпажу й десанту та покращенню ходових якостей машини.

Так, БРДМ-НИК отримала фронтальну частину із посиленою лобовою бронею. Корпус виготовлений з бронесталі завтовшки 10 мм. Додаткової міцності йому мають надати навісні захисні бронеелементи. Така схема бронювання сприятиме значному підвищенню рівня захищеності машини та її екіпажу.

 Машина також має бокові та кормовий люки для зручної посадки та спішування десанту.

БРДМ оснащено надійним економічним 4-циліндровим дизельним двигуном FPT IVECO Tector потужністю 150 к. с. з передпусковим підігрівачем, завдяки чому вона розвиває максимальну швидкість 100 км/год. Запас ходу становить близько 1100 км.

Важливо, що, попри збільшення бронювання, вага машини не перевищує 8,2 т, тому вона зберегла здатність впевнено долати водні перешкоди з максимальною швидкістю на плаву 12 км/год.

На БРДМ-НИК встановлено вітчизняні безкамерні 10-шарові шини підвищеної прохідності з системою автоматичного підкачування, ранфлетами та розбірними дисками.

Озброєння БРДМ становить роботизований бойовий модуль «Фальконет» із кулеметами 14,5-мм КПВТ та 7,62-мм ПКТ. Використання бойового модуля дозволяє за потреби збільшити вогневу міць БРДМ-НИК. Наприклад, для цього виробник пропонує оснастити його 23-мм автоматичною гарматою також власного виробництва.

Крім того, БРДМ-НИК укомплектовано новими цифровими радіостанціями, які забезпечують надійний та захищений зв’язок.


Стрілецький арсенал оновлюється: ставка на вітчизняного виробника


Стрілецький арсенал оновлюється: ставка на вітчизняного виробника
Стрілецький арсенал оновлюється: ставка на вітчизняного виробника

Минулого року, під час святкування 25-ї річниці незалежності України на врочистому параді військ головною вулицею нашої столиці крокували кілька парадних розрахунків підрозділів Збройних Сил України та інших силових відомств нашої держави, особовий склад яких було озброєно дещо незвичною для стороннього ока стрілецькою зброєю. На відміну від звичних, іще радянських автоматів типу АК, до яких звикли в Україні, ця зброя мала вигляд досить сучасний і грізний. Мова йшла про українську версію широковідомої у світі ізраїльської штурмової гвинтівки TAR-21 під назвою «Форт-221»

Робота зі створення власної стрілецької зброї розпочалася ще 2003 року. Тоді Науково-технічний центр точного машинобудування представив скомпонований за схемою «булпап» автомат «Вепр». Його було адресовано насамперед бійцям спецназу й українським миротворцям. Через деякий час одне з українських підприємств розробило новий автомат «Малюк». Він у цілому повторює загальну концепцію «Вепра», але з деякими поліпшеннями в частині ергономіки. Автомат обладнано планкою Пікатінні, і його може бути укомплектовано різними прицільними пристосуваннями.

Стрілецький арсенал оновлюється: ставка на вітчизняного виробника
Стрілецький арсенал оновлюється: ставка на вітчизняного виробника

Однак справжня революція у виготовленні стрілецької зброї в Україні відбулася тоді, коли підприємство «Форт» придбало в Ізраїлі ліцензію на виробництво штурмової гвинтівки «Тавор», що дістала нову назву «Форт-221» калібру 5,56 мм. Зброю виготовлено за схемою «булпап», і з практичного погляду вона демонструє високу купчастість і точність стрільби, відмінну функціональну надійність у надзвичайних умовах, комфорт використання та скритність. Порівняно з АК-74 «Форт-221» більш компактний, ергономічний і придатний для використання як у піхотному строю, так і з транспортних засобів. Наявність сошок забезпечує набагато якісніші умови ведення вогню з укриття (переважно на блокпостах, що актуально в сучасних умовах АТО) або в положенні лежачи. Використання під час виготовлення цієї гвинтівки нових матеріалів відкриває перспективи подальшого зменшення її ваги та в разі потреби — розмірів, без утрати бойових характеристик.

За повідомленнями волонтера Павла Кашчука, який допомагає низці підрозділів ЗС України та інших силових відомств нашої держави в підготовці влучних стрільців і професійних снайперів та є одним із найвідоміших фахівців зі стрілецького озброєння в Україні, новітні українські «Форт-221» уже встигли пройти випробування реальними бойовими діями в АТО.

— Не можу не поділитися позитивною інформацією з приводу «Фортів». Кілька автоматів у наших підшефних спецпризначенців добре себе показали в бою під Дебальцевим. Нагадаю, що наші хлопці забезпечували прорив для відходу інших підрозділів. Тож затримок у стрільбі не було, і купчастість вогню автоматів хлопцям сподобалася. Випустили по 30 магазинів, і все було як слід, — зазначив Павло Кашчук.

Одночасно підприємство «Маяк-Зброяр» почало виробляти прийняту на озброєння ЗС України штурмову гвинтівку MZ-15, що являє собою ліцензійну та модернізовану версію американської AR-15/M-16. Гвинтівку виконано за класичною схемою, і вона має цілий ряд переваг, серед яких — невелика маса завдяки використаним композиційним матеріалам, телескопічний приклад, що дає змогу підігнати зброю під конкретного стрільця, сучасні прицільні пристосування, наприклад, коліматорний приціл, який не потребує акумулятора, планка Пікатінні для обладнання зброї додатково різними гаджетами.

Стрілецький арсенал оновлюється: ставка на вітчизняного виробника
Стрілецький арсенал оновлюється: ставка на вітчизняного виробника

Доповненням системи особистої зброї для Збройних Сил України став і 5,56-міліметровий ручний кулемет «Форт-401», що є ліцензійним варіантом ізраїльського Negev. На відміну від радянського РПК (який за рахунок важчого ствола фактично був лише збільшеним автоматом АК-74), «Форт-401» є саме ручним кулеметом. Головна його перевага — використання не магазина, а стрічки на 150–200 патронів як зі стандартних коробів, так і зі штурмових барабанів. Це дає змогу забезпечити високу скорострільність, дальність і купчастість вогню. А конструкція зброї дає змогу її використовувати як із сошок, так і з рук бійця, а також дає змогу здійснювати монтаж на різних транспортних засобах від мотоцикла до вертольота та з допомогою планки Пікатінні — використовувати будь-які тактичні засоби.

На озброєні Збройних Сил України з’явилися й снайперські гвинтівки українського виробництва VPR-308 та VPR-338, які не є клоном моделі снайперської зброї світових виробників.

Стрілецький арсенал оновлюється: ставка на вітчизняного виробника
Стрілецький арсенал оновлюється: ставка на вітчизняного виробника

Снайперська гвинтівка VPR-338 призначена для ураження малорозмірних цілей на відстані до 1300 м і матеріальних об’єктів (радіостанцій середньої потужності, літаків і вертольотів на стоянці) на відстані 1500 м. Гвинтівка має ручне перезаряджання. Її вага без патронів становить 9,8 кг, до того ж вона забезпечує темп стрільби в 15 пострілів за хвилину. Гвинтівка VPR-308, окрім того, що відрізняється калібром, значно легша (близько 7 кг) і має меншу прицільну дальність: 900 м.

В українських гвинтівках реалізовано низку нових для України конструктивних рішень. Для прикладу, у них використано планку Пікатінні двох типів (коротку й довгу), яка рухається вперед-назад. Вона дає змогу встановити широку номенклатуру обладнання, яке зазвичай використовують разом із гвинтівкою. Для зручності передбачено установлювати коліматор під 45 градусів разом зі снайперським прицілом. Річ у тім, що під час стрільби на великі дистанції снайперові дуже важко переключитися на вогонь по цілях, які раптово виникають на малих відстанях і до того ж швидко рухаються. Саме для цього в новій українській гвинтівці передбачено коліматор.

Також в українських гвинтівках відповідно до сучасних вимог ергономіки встановлено пристрій регулювання приклада за довжиною та висотою біля щоки. Крім того, для точного прицілювання й зменшення похибки під час стрільби реалізовано винос сошки вперед майже під кінець ствола. І що важливо — наші гвинтівки дійсно мають високу точність стрільби.

SNIPEX .50 BMG «RHINO HUNTER» - нова українська далекобійна гвинтівка у калібрі .50 BMG

SNIPEX .50 BMG «RHINO HUNTER» - нова українська далекобійна гвинтівка у калібрі .50 BMG
SNIPEX .50 BMG «RHINO HUNTER» - нова українська далекобійна гвинтівка у калібрі .50 BMG

SNIPEX .50 BMG «RHINO HUNTER» - власний проект харківського підприємства із замкнутим циклом виробництва. Гвинтівка має вітчизняний ствол довжиною 750 мм при загальній довжині 1200 мм, прицільну дальність до 2500 м.

SNIPEX .50 BMG «RHINO HUNTER» - нова українська далекобійна гвинтівка у калібрі .50 BMG
SNIPEX .50 BMG «RHINO HUNTER» - нова українська далекобійна гвинтівка у калібрі .50 BMG

Як повідомляє виробник, серед переваг зброї - легке перезаряджання, автоматичне викидання гільзи, курковий запобіжник, ствол, що плаває, малий відбій, комфортна стрільба.
Боєприпаси .50 BMG (.50 Browning Machine Gun) або 12,7×99 мм НАТО, що використовуються у гвинтівці, - набій калібру 12,7-мм.


5,7-мм пістолет «Форт-28»


5,7-мм пістолет «Форт-28»
5,7-мм пістолет «Форт-28»

«Форт-28» - самозарядний пістолет калібру 5,7х28 мм.

Виробник: НВО «Форт» (Казенне науково-виробниче об’єднання «Форт» МВС України).

Пістолет «Форт-28» калібру 5,7х28 мм відрізняється від аналогів оригінальністю конструкції, зручністю використання і простотою в обслуговуванні. У конструкції пістолета «Форт-28» присутній індикатор наявності патронів у патроннику ствола.

5,7-мм пістолет «Форт-28» розроблений у 2015 році. Продемонстрований під час показу озброєння українських виробників на полігоні Національної гвардії у Нових Петрівцях 13 листопада 2015 року.

«У 2015-му році у нас розроблено дві нові моделі.. Я пишаюся новітнім з них - пістолетом «Форт-28». Адже технічні характеристики цієї моделі відрізняються від інших, наприклад, швидкість кулі понад 600 в метрів секунду. Патрони зможуть пробити бронежилет третього класу. Їх зараз тільки починають випробувати. Але, я гадаю, що це перспектива, яка очікує наших військових найближчим часом. Планується, що цю зброю матимуть спецпідрозділи», - повідомив головний конструктор НВО «Форт» Петро Заєць.


Набій 5,7×28 мм розроблений бельгійською компанію Fabrique Nationale (FN) у 1986-1990 роках, у відповідності до вимог НАТО щодо заміни набоїв 9×19 мм Parabellum. У 1993 році представлений покращений набій SS190 з оболонковою кулею (вагою 2,0 гр), що має сталевий сердечник (2) та алюмінієве ядро (3). Набій SS190 здатний на відстані в 200 метрів гарантовано знешкодити ціль в бронежилеті, що відповідає вимогами НАТО CRISAT (Collaborative Research into Small Arms Technology).

5,7-мм пістолет «Форт-28»
5,7-мм пістолет «Форт-28»

Тактико-технічні характеристики

5,7-мм пістолет «Форт-28»
5,7-мм пістолет «Форт-28»

5,7-мм пістолет «Форт-28»
5,7-мм пістолет «Форт-28»

На озброєнні (використання)

Не перебуває. Був продемонстрований керівництву РНБО та силових структур, під час показу озброєння українських виробників на полігоні Національної гвардії, у листопаді 2015 року.


Модернізований Т-64 БМ "Булат"


10:1 на користь «Булатів»

БМ «Булат» є результатом глибокої модернізації танка Т-64БВ, що поєднує нові розробки, які запозичені від танків Т-80 та Т-84. На модернізованому танку встановлено двигун 5ТДФМ потужністю 850 к. с., який є форсованою модифікацією двигуна 5ТДФ, приціл з можливістю ведення вогню керованою ракетою і сучасний комплекс динамічного захисту української розробки. Механізм заряджання (МЗ) танка БМ «Булат» уміщує в себе 28 пострілів, що перевищує місткість автомата заряджання (АЗ) танка Т-90, яка становить усього 22 постріли. Тож у бою це може бути суттєвою перевагою.


Також на «Булаті» встановлено новий навісний динамічний захист «Ніж», який значно підвищує живучість машини в бою, з додатковим пасивним бронюванням, систему управління вогнем, аналогічну встановленій на танках Т-80Б, Т-80УД.

Танк БМ «Булат» за основними технічними характеристиками можна порівняти з російським Т-90. «Булат» навіть має перспективи стосовно подальшої модернізації за рахунок установлення двигуна 6ТД потужністю до 1000 к. с., тепловізійних прицільних комплексів, сучасних нічних приладів спостереження, системи динамічного захисту та сучасних систем зв’язку і навігації.

Екіпаж «Булата» — три людини: командир танка й навідник розміщуються в башті (перший — праворуч, другий — ліворуч від гармати), механік-водій — у носовій частині корпуса по поздовжній осі машини.

Підвищення рівня захисту танка Т-64Б до рівня БМ «Булат» забезпечено завдяки встановленню комплексу додаткового захисту на корпус і башту, що підвищує рівень захисту танка БМ «Булат» від кумулятивних засобів ураження у 2,2 раза, від кінетичних засобів ураження — у 1,9 раза. Для маскування використано камуфльоване забарвлення, термодимову апаратуру й систему «Туча», що включає в себе вісім пускових установок димових гранат 3Д6 і пульт управління системою пуску димових гранат. Пускові установки розташовані зовні башти на лобовій її частини по шість штук ліворуч і праворуч від гармати.

Основним озброєнням танка БМ «Булат» є 125-міліметрова гладкоствольна танкова гармата — пускова установка КБА-3 або 2А46М-1. Її використовують для ведення вогню осколково-фугасними, бронебійними підкаліберними й кумулятивними артилерійськими снарядами, а також керованими ракетами. Автоматичне заряджання здійснює механізм заряджання. У разі відмови автомата можливе ручне заряджання, але скорострільність у такому випадку буде значно нижчою. Місткість конвеєра —

28 пострілів. Тривалість заряджання одного артилерійського пострілу — від 7,1 до 19,5 секунди за повного оберту конвеєра МЗ. Напівавтоматичне завантаження конвеєра артилерійськими пострілами здійснює екіпаж танка за 13–15 хвилин.

З гарматою спарений 7,62-міліметровий кулемет ПКТ зі стрічковим живленням і темпом стрільби 700–800 пострілів на хвилину. Його боєкомплект становить 1250 патронів. Зенітна кулеметна установка з кулеметом НСВТ калібру 12,7 мм і дистанційним управлінням забезпечує вогонь по повітряних цілях на дальність 1500 м, а по наземних — 2000 м. Боєкомплект кулемета становить 300 набоїв.



Перші снайперські гвинтівки українського виробництва. 

VPR-338  призначена для ураження малорозмірних цілей на відстані до 1300 м і матеріальних об’єктів (радіостанцій середньої потужності, літаків і вертольотів на стоянці) на відстані 1500 м. Гвинтівка має ручне перезаряджання.


Її вага без патронів становить 9,8 кг, при цьому вона забезпечує темп стрільби 15 пострілів за хвилину. Окрім того, що гвинтівка VPR-308 відрізняється від VPR-338 калібром, вона ще й значно легша (близько 7 кг) і має меншу прицільну дальність — 900 м. В українських гвинтівках реалізовано низку нових для України конструктивних рішень. Приміром, в них використовується рейка Пікатіні двох типів (коротка й довга), яка рухається вперед-назад. Вона дозволяє встановити широку номенклатуру обладнання, яке зазвичай використовується разом із гвинтівкою. Для зручності передбачена установка коліматора під 45 градусів разомзі снайперським прицілом. Річ у тім, що при стрільбі на великі дистанції снайперу дуже важко переключитися на вогонь по цілях, які раптово з’являються на малих відстанях і при цьому швидко рухаються. Саме для цього в новій українській гвинтівці передбачено коліматор.В українських гвинтівках відповідно до сучасних вимог ергономіки встановлено також пристрій регулювання приклада за довжиною та висотою біля щоки, а для точного прицілювання й зменшення похибки при стрільбі реалізовано винос сошки вперед майже під кінець ствола. І що важливо — наші гвинтівки дійсно мають високу точність стрільби.

Технічні характеристики снайперських гвинтівок VPR.308Win / VPR.338LM: 
Загальна довжина — 1230 мм. 
Довжина зі складеним прикладом — 1020 мм. 
Довжина ствола — 650 мм. 
Перезарядка — ручна. 
Маса — 5-7 / 9,8 кг (в залежності від виконання і наявності сошок). 
Використовуваний боєприпас — 7,62х51 / 8,6х40. 
Дальність стрільби — 900/1500 м. 
Початкова швидкість кулі — 830/915 м / с. 
Ємність магазина — 5 (10) / 5. 
Скорострільність — 20/15. 
Ресурс ствола — 10 тис. Пострілів.


Вітчизняні снайперські гвинтівки



Довідник з озброєння і військової техніки (ТТХ)



Озброєння
Важке озброєння і техніка
Зв'язок та автоматизовані системи управління
Радіолокаційні системи
Авіаційна техніка і озброєння
Морське озброєння
Оптичні та оптико-електронні прилади
Системи захисту
http://www.ukrmilitary.com/p/weapons-and-military-equipment.html

Навчальний посібник з вогневої підготовки
http://en.calameo.com/read/0006593174916d2442d96/


НАСТАНОВА ЗІ СТРІЛЕЦЬКОЇ СПРАВИ

 5,45-мм автомати Калашнікова (АК-74, АКС-74, АК-74Н, АКС-74Н) та 5,45-мм ручні кулемети Калашнікова (РПК-74, РПКС-74, РПК-74Н, РПКС-74Н)

ЧАСТИНА ПЕРША.  БУДОВА АВТОМАТА (КУЛЕМЕТА), КОРИСТУВАННЯ НИМИ, ДОГЛЯД І ЗБЕРЕЖЕННЯ

 ЧАСТИНА ДРУГА.  ПРИЙОМИ І ПРАВИЛА СТРІЛЬБИ ІЗ АВТОМАТА (КУЛЕМЕТА)

Додатки: 1. Балістичні та конструктивні дані 5,45 - мм автомата Калашнікова (АК-74 та АКС- 74), 5,45 - мм ручного кулемета Калашнікова (РПК-74 та РПКС-74) та 5,45- мм патрону до них. 2. Пробивна дія кулі зі сталевим осереддям 5.45 - мм патрону під час стрільби з автомата Калашнікова (АК-74 і АКС-74) та ручного кулемета Калашнікова (РПК- 74 і РПКС-74). 3. Основна таблиця. 4. Перевищення траєкторій над лінією прицілювання. 5. Характеристики розсіювання для автоматів Калашнікова (АК-74 і АКС-74) та ручних кулеметів Калашнікова (РПК-74 і РПКС-74). 6. Кількість патронів, що необхідна для ураження одиночної цілі з автоматів Калашнікова (АК-74 і АКС-74) і ручних кулеметів Калашнікова (РПК-74 і РПКС-74). 7.Обладнання вертольотів для стрільби зі стрілецької зброї.
http://shron.chtyvo.org.ua/Ministerstvo_oborony_Ukrainy/Nastanova_zi_striletskoi_spravy_545-mm_avtomaty_Kalashnykova.pdf

Прийняття на озброєння ОВТ Збройними Силами України в 2006-2014 роках  http://www.ukrmilitary.com/2015/09/OVT2006-2014.html


Все про військову техніку, яку виробляє Україна

ВОГНЕВА ПІДГОТОВКА
Навчальний посібник (з методичними рекомендаціями)
 Підготовка стрілецької зброї і протитанкового гранатомета до стрільби та прийоми і правила стрільби із них.
http://www.mil.univ.kiev.ua/files/47_1731023871.pdf

                Пневматична гвинтівка ІЖ-38


Пневматична гвинтівка — це зброя, призначена для ураження цілі на віддалі кулею, що приводиться в рух енергією стиснутих газів або повітрям. Пневматична гвинтівка пружинно-компресійного типу, належить до наймасовіших моделей: до сьогодні випущено близько 2,2 млн одиниць. Відрізняється простотою й високою надійністю.

 Пневматична гвинтівка ІЖ-38 (загальний вигляд)

Однозарядна пружинно-поршнева гвинтівка моделі ІЖ-38 обладнана нарізним сталевим стволом. Для стрільби з неї використовуються лише свинцеві кулі.
Заряджання гвинтівки. Зведення здійснюється «переломом» ствола, рухом донизу-назад-уперед-догори. При зведенні відкривається казенний зріз ствола для ручного заряджання кулі. Має блокування від випадкового пострілу в момент зведення при не повністю замкненому каналі ствола. Відкритий приціл — з мікрометричним регулюванням за горизонталлю й вертикаллю і змінюваною довжиною прицільної лінії. Є автоматичний запобіжник, блокувальний спусковий гачок. Мушка закрита (нерухома), положення цілика регулюється за вертикаллю й горизонталлю мікрометричними гвинтами. Регулюється довжина прицільної лінії.
Прийоми і правила стрільби з малокаліберної та пневматичної гвинтівок. Безпека під час проведення стрільби з малокаліберної та пневматичної гвинтівок вимагає її чіткої організації, знання і точного дотримання порядку і правил, встановлених на стрільбищі або в тирі, високої дисциплінованості всіх учасників стрільби.
Щоб не допустити нещасних випадків і гарантувати безпеку тих, хто стріляє, а також тих, хто перебуває на стрільбищі або в тирі, забороняється:
-  вести стрільбу з несправної зброї;
- брати на вогневому рубежі зброю, торкатися її, підходити до неї без дозволу керівника стрільби;
- заряджати і передавати зброю без команди керівника;
- прицілюватися в мішені навіть незарядженою зброєю, якщо біля мішеней перебувають люди;
- спрямовувати зброю вбік або назад, а також у людей, у якому б стані зброя не була (незаряджена, несправна, навчальна, розібрана);
-  виносити заряджену зброю з лінії вогню;
-  перебувати на лінії вогню тим, хто не входить до зміни, що стріляє;
-  залишати на лінії вогню заряджену або з відкритим затвором зброю;
- використовувати гвинтівки і патрони до них з метою, не пов’язаною з виконанням «Програми допризовної підготовки юнаків»;
-  розбирати патрони, запресовані та завальцьовані деталі.
При розбиранні та складанні зброї необхідно користуватися тільки штатним справним приладдям і спеціальним інструментом, не прикладати надмірної сили, не вдаряти частини зброї одна об одну.
Не можна зберігати гвинтівку з пластмасовими деталями в приміщеннях разом з фенолами, концентрованими кислотами, лугами, органічними розчинниками й іншими речовинами, що руйнують пластичні маси.
Під час перевезення (перенесення) навчальної зброї (малокаліберних та пневматичних гвинтівок) вона має бути розряджена. Переносити зброю в навчальних приміщеннях і на заняттях у полі, у вогневому класі (містечку), тирі можна тільки в положенні «на ремінь» чи «на плече».

                 Малокаліберна гвинтівка ТОЗ-8М

Малокаліберна гвинтівка Тульського збройового заводу ТОЗ-8М, калібру 5,6 мм, з відкритим секторним прицілом є безвідмовною й надійною в експлуатації, має високу купчастість бою.

 Малокаліберна гвинтівка 

Гвинтівка  з діоптрійним прицілом призначена для початкового навчання із стрільби та тренування стрільців.
Загальна будова гвинтівки і призначення основних механізмів і деталей. Ствол призначений для спрямування польоту кулі. Ствольна коробка призначена для розміщення затвора і спускового механізму. Затвор використовують для того, щоб надсилати набій у набійник, закривати канал ствола, здійснювати постріл, викидати стріляну гільзу. Спусковим механізмом здійснюють спуск курка з бойового зводу. Прицільний пристрій служить для спрямування гвинтівки в ціль і надання їй потрібного кута прицілювання. Тильна кришка захищає очі стрільця від опіку в разі прориву газу під час стрільби. Ложе з’єднує усі частини гвинтівки, слугує для зручності при стрільбі; має приклад, шийку, цівку.
Будова набоїв. Для стрільби з малокаліберної гвинтівки використовуються унітарні набої. Унітарний набій складається з кулі для ураження цілі; порохового заряду, що є джерелом енергії, необхідної для випускання кулі зі ствола із визначеною швидкістю; капсуля-запальника для запалення пороху; гільзи, яка є корпусом і об’єднує всі елементи набою.
Набої мають задовольняти таким вимогам: забезпечувати надійну стрільбу зброї в різних кліматичних умовах; не втрачати властивостей під час зберігання; бути безпечними для людини, яка ними стріляє, а також при зберіганні й транспортуванні.
Заряджання малокаліберної гвинтівки виконують так: відкривши і відвівши затвор, узяти набій великим і вказівним пальцями правої руки і підштовхнути його вперед, доки закраїна гільзи не наштовхнеться на торець ствола; закрити затвор.
Необхідно пам’ятати, що зброю можна заряджати тільки на лінії вогню після команди керівника «Заряджай!». Набої видаються за розпорядженням керівника стрільби лише на лінії вогню. Якщо результати влучання перевіряються після кожного пострілу, то видають лише по одному набою.

Вогнева підготовка  передбачає вивчення матеріальної частини зброї, основ і правил стрільби, дій при озброєнні (прийомів стрільби); прийомів і правил метання ручних гранат; способів розвідки цілей і визначення дальностей до них, а також управління вогнем і проведення стрільби. На заняттях по вивченню матеріальної частини ті, що навчаються, знайомляться з призначенням, бойовими властивостями і пристроєм зброї, боєприпасів, приладів, правилами їх обслуговування, збереження і підготовки до стрільби.
    Основи стрільби містять теоретичні положення, знання яких необхідне для розуміння процесів, що відбуваються при стрільбі, і засвоєння її прийомів і правил. Виучувані отримують знання, необхідні для влучної стрільби по різним цілям у всілякій обстановці. Вчення діям при озброєнні здійснюється в цілях опанування прийомів стрільби з різних положень (лежачи, з коліна, стоячи, із-за укриттів, з БМПБТРтанків тощо) і різними способами (з місця, коротких зупинок і з ходу).
    Навчання киданню ручних гранат проводиться в тісному поєднанні з процесом вивчення стрільбі і має за мету навчити особовий склад прийомам і правилам кидання ручних осколкових і протитанкових гранат на дальність і влучність з положень стоячи, з коліна, лежачи, із-за укриттів, на ходу, з БМП, БТР, танків і т. д., по нерухомих цілях, що з'являються і рухаються.
    У ході занять з розвідки цілей щепляться навички в орієнтуванні, огляді і оцінці місцевості, відшуканні цілей, цілевказанні і у визначенні дальності до цілей.
    На заняттях з управління вогнем виучувані отримують практику в оцінці важливості цілей і визначенні черговості їх поразки, у виборі виду зброї і боєприпасів, способів стрільби, постановці вогневих завдань, в спостереженні за результатами стрільби, коректуванні вогню і в здійсненні маневру вогнем, а також у веденні вогню в складі підрозділу.
 (Wikipedia)



Немає коментарів:

Дописати коментар