Тематичне планування

КАЛЕНДАРНО - ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН ВИВЧЕННЯ  ПРЕДМЕТА «ЗАХИСТ УКРАЇНИ» У 11 КЛАСІ (1,5 години на тиждень) НА 2022-2023 н. р.

вивчення предмета юнаками (дівчатами за їх власним бажанням)

№ п/п

Тема уроку

Дата проведення

 

 

 

 

 

 

 

Розділ 3. Стройова підготовка та прикладна фізична підготовка

3

 

 

 

 

 

1.      

Подолання перешкод. Біг по пересіченій місцевості Подолання

перешкод. Ознайомлення з елементами смуги перешкод.

 

 

 

 

 

 

2.      

Основи самозахисту.Ознайомлення з національними бойовими єдиноборствами та бойовими армійськими системами (хортинг, бойовий гопак, спас, рукопашний бій, БАрС тощо)

 

 

 

 

 

 

3.      

Основи самозахисту.Ознайомлення з національними бойовими єдиноборствами та бойовими армійськими системами (хортинг, бойовий гопак, спас, рукопашний бій, БАрС тощо)

 

 

 

 

 

 

 

Розділ 4. Вогнева підготовка

6

 

 

 

 

 

4.      

Загальні поняття балістики. Ведення вогню по нерухомим цілям та цілям, що з’являються. Основні заходи безпеки при проведенні стрільб в тирі та на військовому стрільбищі. Організація і порядок проведення стрільби з автоматичної зброї.

 

 

 

 

 

 

5.      

Загальні поняття балістики. Ведення вогню по нерухомим цілям та цілям, що з’являються. Влучність стрільби. Вибір цілі, прицілу та точки прицілювання. Підготовка для здійснення пострілу з різних положень. Тренування в одноманітності прицілювання, вирішення завдань на визначення прицілу і точки прицілювання.

 

 

 

 

 

 

6.      

Загальні поняття балістики. Ведення вогню по нерухомим цілям та цілям, що з’являються. Виконання вправ стрільби з

пневматичної (малокаліберної) гвинтівки. Удосконалення знань з будови автоматичної зброї.

 

 

 

 

 

 

7.      

Ручні осколкові гранати та поводження з ними.Заходи безпеки під час поводження з ручними осколковими гранатами.

 

 

 

 

 

8.      

Ручні осколкові гранати та поводження з ними. Призначення, бойові властивості, загальна будова і принцип дії ручних гранат. Порядок огляду і підготовки гранат до застосування.

 

 

 

 

 

 

9.      

Ручні осколкові гранати та поводження з ними. Вивчення та виконання прийомів, правил, вправ з метання ручних осколкових гранат.

 

 

 

 

 

 

 

Розділ 5. Тактична підготовка

9

 

 

 

 

 

10.                        

Основні риси загальновійськового бою. Поняття про бій. Види вогню та маневру, їх значення вбою. Основні види ведення сучасного бою.  Особиста зброя та сучасна екіпіровка

солдата.

 

 

 

 

 

 

11.                        

Індивідуальні дії солдата та взаємодії у складі двійок, трійок. Види носіння зброї (вільне, тактичне та в момент наближення до цілі). Маскування.

 

 

 

 

 

 

12.                        

Індивідуальні дії солдата та взаємодії у складі двійок, трійок. Одиночне пересування бійця на полі бою: перехід; перебігання. прийоми прихованого безшумного пересування та маскування – ходьба безшумно, пересування вночі, переповзання (напівкарачки, по-пластунськи, на боці).

 

 

 

 

 

 

13.                        

Індивідуальні дії солдата та взаємодії у складі двійок, трійок. Поняття про вогневу позицію в обороні. Вимоги до вибору місця щодо обладнання одиночного окопу для стрільби та спостереження.

 

 

 

 

 

 

14.                        

Індивідуальні дії солдата та взаємодії у складі двійок, трійок. Польові споруди для розташування військ. Інженерні заходи по маскуванню військ та об’єктів, захист озброєння та військової техніки від високоточної зброї. Послідовність обладнання і маскування окопу для стрільби лежачи та стоячи.

 

 

 

 

 

 

15.                        

Індивідуальні дії солдата та взаємодії у складі двійок, трійок. Забезпечення життєдіяльності військовослужбовців під час бойового завдання. Використання місцевих предметів та природних укриттів на полі бою. Вибір місця та обладнання укриттів. Заходи забезпечення маскування укриття. Організація місця денного та нічного відпочинку.

 

 

 

 

 

16.                        

Індивідуальні дії солдата та взаємодії у складі двійок, трійок. Водозабезпечення військовослужбовців при виконанні бойових завдань. Добова норма води, порядок її використання. Пошук джерел водопостачання. Способи очищення та знезараження води. Створення і підтримання запасів води. Дотримання  питного та підтримання водно-сольового режиму.

 

 

 

 

 

 

17.                        

Дії солдата у складі бойових груп, механізованого відділення. Завдання, прийоми і способи дій солдата на полі бою у складі бойової групи. Склад бойової групи (малі тактичні групи (до 8 чоловік). Розподіл обов’язків між військовослужбовцями та їх взаємодія у бойовій групі.

 

 

 

 

 

 

18.                        

Дії солдата у складі бойових груп, механізованого відділення. Порядок дій у складі бойових груп. Бойові порядки та їх використання під час руху. Призначення, тактико-технічні характеристики та порядок використання засобів аерозольного маскування (запалювальний димовий патрон, димові гранати, малі димові шашки, велика димова шашка). Евакуація поранених і пошкодженої бойової техніки.

 

 

 

 

 

 

 

Розділ 6. Основи цивільного захисту

4

 

 

 

 

 

19.                        

Попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів. Наземні міни: загальний огляд, типи мін та спосіб ураження. Правила безпеки. Інші види загроз. Правила безпечної поведінки в умовах наявності мін та вибухонебезпечних предметів.

 

 

 

 

 

 

20.                        

Попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів. Алгоритм дій при виявленні мінно-вибухового пристрою. Типи мінно-вибухових травм та надання першої домедичної допомоги.

 

 

 

 

 

 

21.                        

Ліквідація наслідків надзвичайної ситуації. Характеристика зон стихійного лиха (ураганів, затоплень, пожеж, хімічного, радіаційного та бактеріологічного зараження тощо). Сутність, зміст і послідовність виконання рятувальних та інших невідкладних робіт. Заходи забезпечення рятувальних та інших невідкладних робіт. Заходи безпеки при проведенні рятувальних робіт.

 

 

 

 

 

 

22.                        

Ліквідація наслідків надзвичайної ситуації. Розшук уражених у завалах, а також в будинках, які пошкоджені і горять. Способи рятування людей з-під завалів, з верхніх поверхів напівзруйнованих будівель з використанням табельних і підручних засобів. Рятування людей із завалених і пошкоджених захисних споруд.

 

 

 

 

 

 

 

Розділ 7. Домедична допомога

13

 

 

 

 

 

23.                        

Базова підтримка життя.  Алгоритм дій при раптовій зупинці серця. Основні правила та порядок проведення

реанімації.

 

 

 

 

 

 

24.                        

Базова підтримка життя. Непрямий масаж серця, як спосіб відновлення діяльності серцево-судинної системи, методика його виконання. Техніка проведення реанімаційних

заходів одним та двома рятівниками.

 

 

 

 

 

 

25.                        

Надання домедичної допомоги при кровотечах. Види кровотеч. Ознаки життє загрозливої зовнішньої кровотечі.

 

 

 

 

 

 

26.                        

Надання домедичної допомоги при кровотечах. Зупинка кровотеч, що загрожують життю. Алгоритм дій при кровотечі.

 

 

 

 

 

 

27.                        

Домедична допомога в умовах бойових дій (тактична медицина). Вступ до курсу тактичної медицини. Причини попереджуваних смертей при бойовій травмі. Етапи надання домедичної допомоги.

 

 

 

 

 

 

28.                        

Домедична допомога в умовах бойових дій (тактична медицина). Надання допомоги на етапі під вогнем (CUF, Care Under Fire) План дій на етапі під вогнем. Техніка виносу пораненого з небезпечної зони.

 

 

 

 

 

 

29.                        

Домедична допомога в умовах бойових дій (тактична медицина). Ознаки життєзагрозливої зовнішньої кровотечі. Застосування турнікетів для кінцівок. Само- і взаємодопомога. Надання домедичної допомоги в зоні тактичних умов (TFC, Tactical Field Care)

 

 

 

 

 

 

30.                        

Домедична допомога в умовах бойових дій (тактична медицина). Послідовність дій за алгоритмом «MARCH». Загальні причини зміни стану свідомості. Вміст та умови використання засобів

аптечки військової індивідуальної типу NATO/IFAK.

 

 

 

 

 

 

31.                        

Домедична допомога в умовах бойових дій (тактична медицина). Зупинка кровотеч, що загрожують життю. Принцип тампонування ран. Використання рекомендованих

гемостатичних засобів. Використання компресійної пов’язки. Прямий тиск на рану.

 

 

 

 

 

 

32.                        

Домедична допомога в умовах бойових дій (тактична медицина). Відновлення та забезпечення прохідності дихальних шляхів. Виведення нижньої щелепи. Безпечне введення носового (назофарингеального) повітроводу.

 

 

 

 

 

 

33.                        

Домедична допомога в умовах бойових дій (тактична медицина). Повний огляд пораненого, зупинка всіх інших видів зовнішніх кровотеч. Тактично значущі ознаки шоку в поранених.

 

 

 

 

 

 

34.                        

Домедична допомога в умовах бойових дій (тактична медицина). Надання домедичної допомоги при переломах, опіках, відмороженнях, проникаючому пораненні ока. Накладання

шин. Застосування жорсткого щитка при травмі ока. Загальновійськовий набір пігулок

 

 

 

 

 

 

35.                        

Домедична допомога в умовах бойових дій (тактична медицина). Попередження гіпотермії та виявлення ознак черепно-мозкової травми. Підготовка до евакуації. Документація.

 

 

 

 

 

 

 

НАВЧАЛЬНО-ПОЛЬОВІ ЗБОРИ/ЗАНЯТТЯ

18

 

 

 

 

 

36.                        

Тактична підготовка. Дії солдата в обороні. Вибір вогневої позиції, її інженерне обладнання та маскування.

 

 

 

 

 

 

37.                        

Тактична підготовка.  Поняття про дії розвідувального дозору. Дії дозорних під час огляду місцевості та місцевих предметів, інженерних загороджень, мостів, різних перешкод.

 

 

 

 

 

 

38.                        

Тактична підготовка. Дії в засаді. Ведення спостереження. Основи слідопитства.

 

 

 

 

 

 

39.                        

Вогнева підготовка .  Основні заходи безпеки при проведенні стрільб в тирі та на військовому стрільбищі та під час поводження з ручними осколковими гранатами. Організація і порядок проведення стрільби з автоматичної зброї.

 

 

 

 

 

 

40.                        

Вогнева підготовка .  Вибір і зайняття положення для стрільби. Положення стрільця під час стрільби з місця (стоячи, з коліна, лежачи, сидячи), в русі в пішому порядку.

 

 

 

 

 

41.                        

Вогнева підготовка .  Прийоми стрільб з автоматичної зброї (вогневі тренування). Виконання вправ стрільби з пневматичної гвинтівки.

 

 

 

 

 

 

42.                        

Тактична підготовка.  Дії солдата при маневруванні в складі

підрозділу. Бойові порядки та їх використання під

час руху.

 

 

 

 

 

 

43.                        

Тактична підготовка.  Визначення азимуту та зворотного азимуту та рух за ним. Прицілювання за азимутом. Складання опису місцевості. Орієнтування на місцевості за мапою (електронною мапою) під час руху.

 

 

 

 

 

 

44.                        

Тактична підготовка.  Вимірювання відстані парами кроків. Визначення координат об’єктів. Цілевказання. Евакуація

поранених і пошкодженої бойової техніки.

 

 

 

 

 

 

45.                        

Вогнева підготовка .  Виконання початкової вправи стрільби з

автоматичної зброї. Прийоми та правила метання ручних осколкових гранат. Виконання вправи “Метання ручної осколкової гранати з місця із-за укриття”.

 

 

 

 

 

 

46.                        

Подолання єдиної смуги перешкод, природних

(пристосованих) перешкод. Силові вправи. Вправи

з навантаженнями. Біг по пересіченій місцевості.

 

 

 

 

 

 

47.                        

Ознайомлення з озброєнням та бойовою технікою військової частини (підрозділом), їх призначення, тактико-технічна характеристика. Демонстрація озброєння та бойової техніки в

дії.

 

 

 

 

 

48.                        

Домедична допомога. Надання домедичної допомоги в секторі

обстрілу. Алгоритм  надання домедичної допомоги у секторі обстрілу.

 

 

 

 

 

 

49.                        

Домедична допомога. Зупинка кровотечі з ран шиї, тулуба, верхньої та нижньої кінцівок. (самодопомога-взаємодопомога).

Зупинка кровотечі за допомогою спеціальних джгутів (самодопомога-взаємодопомога).

 

 

 

 

 

 

50.                        

Домедична допомога. Способи та правила транспортуванняпотерпілих при різноманітних ушкодженнях.

 

 

 

 

 

 

51.                        

Домедична допомога. Надання допомоги в секторі тактичних умов.. Алгоритм з надання домедичної допомоги у секторі укриття. Первинний огляд пораненого, визначення ознак

життя.

 

 

 

 

 

 

52.                        

Домедична допомога. Накладання пов’язки на грудну клітку, голову,живіт. Накладання турнікету (джгута) на кінцівки. Зупинка кровотечі з рани тулуба за допомогою гемостатичних засобів (само- та взаємодопомога).

 

 

 

 

 

 

53.                        

Домедична допомога. Зупинка кровотечі з рани кінцівки за допомогою спеціальних перев’язувальних пакетів (само-та взаємодопомога).

 

 

 

 

 

 

 

РАЗОМ

53

 

 

 

 

 


 

КАЛЕНДАРНО - ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН ВИВЧЕННЯ  ПРЕДМЕТА «ЗАХИСТ УКРАЇНИ» У 10 КЛАСІ (1,5 години на тиждень) НА 2022-2023 н. р.

вивчення предмета юнаками (дівчатами за їх власним бажанням)

№ п/п

Тема уроку

Дата проведення

 

 

 

 

 

 

1.      

 

Вступний урок. Зміст програми предмета «Захист України», завдання кожного розділу, порядок проведення занять, Обов’язки та правила поведінки учнів на уроках.

 

 

 

 

 

 

 

Розділ 1. Основи національної безпеки України

4

 

 

 

 

 

2.      

Система національної безпеки України. Система світової колективної безпеки. Поняття національної безпеки держави. Система національної безпеки України. Поняття «гібридна війна».

 

 

 

 

 

 

3.      

Національні інтереси України та загрози національній безпеці.

Воєнна доктрина України. Розвиток національних Збройних Сил та інших військових формувань України - необхідна умова забезпечення могутності української держави.

 

 

 

 

 

 

4.      

Підготовка до Національного спротиву в Україні. Правові та організаційні засади національного спротиву, основи його підготовки та ведення, завдання та повноваження сил безпеки та сил оборони з питань національного спротиву.

 

 

 

 

 

 

5.      

Основні засади забезпечення кібербезпеки України. Сучасні інноваційні засоби ведення гібридних війн. Правила поводження в умовах інформаційної блокади. Цифрові права та цифрова грамотність.

 

 

 

 

 

 

 

Розділ 2. Збройні Сили України на захисті України

7

 

 

 

 

 

6.      

Нормативно-правова база з військових питань. Законодавство України про військову службу. Структура та завдання Збройних Сил України та інших військових формувань України, які передбачені законодавством.

 

 

 

 

 

 

7.      

Історія розвитку українського війська. ЗСУ незалежної України до 2014 року.

 

 

 

 

 

 

8.      

Історія розвитку українського війська. Нова українська армія: 2014 до сьогодення; повномасштабне російське

вторгнення 2022; видатні українські військові діячі.

 

 

 

 

 

 

9.      

Основи міжнародного гуманітарного права. Особливості ведення воєнних дій з урахуванням норм МГП. Заборонені засоби та методи ведення воєнних дій.

 

 

 

 

 

 

10.                        

Основи міжнародного гуманітарного права. Об’єктивна необхідність врегулювання ведення бойових дій за допомогою

міжнародного гуманітарного права. Запобігання порушенню норм МГП

 

 

 

 

 

 

11.                        

Статути Збройних Сил України. Поняття про військові статути. Військові звання і знаки розрізнення. Начальники

(прямі та безпосередні) та підлеглі, старші та молодші, їх права і обов'язки. Дотримання військовослужбовцями статутних взаємовідносин. Військова дисципліна, її суть і значення.

 

 

 

 

 

 

12.                        

Статути Збройних Сил України. Організація внутрішньої служби. Розподіл часу і повсякденний порядок. Розпорядок дня та його значення для виконання основних заходів повсякденної

діяльності навчання й побуту особового складу підрозділів. Розміщення військовослужбовців в польових умовах.

 

 

 

 

 

 

 

Розділ 3. Стройова підготовка та прикладна

фізична підготовка

4

 

 

 

 

 

13.                        

Стройові прийоми і рух без зброї. Строї та їх елементи. Обов’язки військовослужбовця перед шикуванням і в

строю. Попередня та виконавча команди. Виконання команд «СТАВАЙ», «РІВНЯЙСЬ», «СТРУНКО», «ВІЛЬНО».

 

 

 

 

 

 

14.                        

Стройові прийоми і рух без зброї. Стройове положення. Повороти на місці. Рух стройовим і похідним кроком. Повороти під час руху. Виконання стройових прийомів і руху без зброї.

 

 

 

 

 

 

15.                        

Строї відділення. Шикування відділення в розгорнутий і похідний строї. Розмикання і змикання відділення. Перешикування відділення з однієї шеренги (колони) у дві і навпаки. Рух відділення стройовим і похідним кроком.

 

 

 

 

 

 

16.                        

Реабілітаційні вправи для відновлення організму в

польових умовах. Вправи на мобільність поперекового відділу,

Вправи для відновлення після перевантаження, реабілітаційні вправи для відновлення організму в польових умовах. Вправи на зміцнення м’язів тулуба.

 

 

 

 

 

 

 

Розділ 4. Вогнева підготовка

10

 

 

 

 

 

17.                        

Стрілецька зброя та поводження з нею. Історія розвитку та класифікація стрілецької зброї. Історія українського зброярства. Перспективи розвитку стрілецької зброї в Україні. Озброєння іноземних армій.

 

 

 

 

 

 

18.                        

Стрілецька зброя та поводження з нею. Сучасна стрілецька зброя. Її класифікація, бойові властивості, будова.

 

 

 

 

 

 

19.                        

Стрілецька зброя та поводження з нею. Основи стрільби зі стрілецької зброї. Прийоми та правила стрільби зі стрілецької

зброї. Заходи безпеки при поводженні зі зброєю

 

 

 

 

 

 

20.                        

Стрілецька зброя та поводження з нею. Поняття пострілу. Лінія прицілювання. Правила прицілювання та тренування його одноманітності. Принципи дії оптичних і та коліматорних прицілів та їх вітчизняні зразки.

 

 

 

 

 

 

21.                        

Стрілецька зброя та поводження з нею. Прийоми стрільби. Положення під час стрільби з місця (лежачи, з коліна, стоячи) та в русі. Вибір і зайняття правильної позиції для стрільби.

 

 

 

 

 

 

22.                        

Стрілецька зброя та поводження з нею. Поняття про будову автоматичної зброї та роботу її частин та механізмів. Підготовка автоматичної зброї до стрільби.

 

 

 

 

 

 

23.                        

Стрілецька зброя та поводження з нею. Порядок неповного розбирання і складання та обслуговування. Можливі затримки і несправності під час стрільби і способи їх усунення Тренування у неповному розбиранні та складанні автоматичної зброї.

 

 

 

 

 

 

24.                        

Стрілецька зброя та поводження з нею. Основи стрільби з пневматичної гвинтівки. Помилки при стрільбі з гвинтівки та їх усунення. Стрільба з пневматичної гвинтівки.

 

 

 

 

 

 

25.                        

Стрілецька зброя та поводження з нею. Стрільба з пневматичної гвинтівки.

 

 

 

 

 

 

26.                        

Стрілецька зброя та поводження з нею. Загальна будова та види боєприпасів до стрілецької зброї. Маркування боєприпасів.

Спорядження магазину патронами і порядок заряджання автоматичної зброї.

 

 

 

 

 

 

 

Розділ 5. Тактична підготовка

4

 

 

 

 

 

27.                        

Основи військової топографії. Суть орієнтування на місцевості. Визначення сторін горизонту за компасом, годинником та сонцем, зірками, місцевими предметами.

 

 

 

 

 

 

28.                        

Основи військової топографії. Азимут магнітний і його визначення. Визначення магнітного прямого та зворотного азимутів і напрямку руху за азимутом. Вихід до відправної точки. Складання опису місцевості. Умовні топографічні знаки.

 

 

 

 

 

 

29.                        

Основи військової топографії. Способи визначення відстаней на

місцевості: окомірно, вимірювання відстані кроками, за кутовими та лінійними розмірами предметів, за співвідношенням швидкості звуку і світла, визначення відстаней за допомогою електронної мапи.

 

 

 

 

 

 

30.                        

Основи військової топографії. Система прямокутних та географічних координат. Правила користування навігатором

 

 

 

 

 

 

 

Розділ 6. Основи цивільного захисту

12

 

 

 

 

 

31.                        

Нормативно-правова база цивільного захисту. Єдина державна система цивільного захисту та її складові. Законодавче та нормативно-правове забезпечення.

 

 

 

 

 

 

32.                        

Надзвичайні ситуації мирного та воєнного часу, загроза їх виникнення. Причини виникнення та класифікація

надзвичайних ситуацій. Загальні ознаки надзвичайних ситуацій.

 

 

 

 

 

 

33.                        

Надзвичайні ситуації мирного та воєнного часу, загроза їх виникнення. Джерела небезпечних ситуацій у воєнний час. Бойові властивості та вражаюча дія зброї масового ураження,

хімічної, біологічної та запалювальної зброї.

 

 

 

 

 

 

34.                        

Надзвичайні ситуації мирного та воєнного часу, загроза їх виникнення. Надзвичайні ситуації, які характерні для регіону, їх наслідки для життєдіяльності населення та суб’єктів господарювання.

 

 

 

 

 

 

35.                        

Надзвичайні ситуації мирного та воєнного часу, загроза їх виникнення. Потенційно небезпечні об’єкти міста

(району). Запобігання виникненню надзвичайних ситуацій.

 

 

 

 

 

 

36.                        

Основи запобігання і реагування на надзвичайні

ситуації. Основні принципи щодо захисту населення. Підготовка на випадок виникнення надзвичайних ситуацій.

 

 

 

 

 

 

37.                        

Основи запобігання і реагування на надзвичайні

ситуації. План дій у разі виникнення надзвичайних

ситуацій. Виживальницький запас. Вміст та складання тривожної валізи на випадок термінової евакуації або переходу до захисних споруд.

 

 

 

 

 

 

38.                        

Основи запобігання і реагування на надзвичайні

ситуації. Види, місцезнаходження, обладнання укриттів, сховищ, бомбосховищ. Повідомлення про загрозу і виникнення надзвичайних ситуацій та інформування населення про наявну обстановку.

 

 

 

 

 

 

39.                        

Основні способи захисту населення в надзвичайних ситуаціях. Засоби індивідуального та колективного захисту. Застосування засобів індивідуального захисту. Види терористичних проявів та способи дій терористів.

 

 

 

 

 

 

40.                        

Основні способи захисту населення в надзвичайних ситуаціях. Порядок дій в умовах особливого періоду, під час артилерійського обстрілу, у натовпі, у разі виявленні підозрілого предмету, виходу із зони бойових дій.

 

 

 

 

 

 

41.                        

Основні способи захисту населення в надзвичайних ситуаціях. Психологічна стійкість та саморегуляція під час надзвичайних ситуацій. Само- та взаємодопомога при панічному нападі, тривозі, істериці, ступорі, апатії, проявах гніву, злості, агресії.

 

 

 

 

 

 

42.                        

Попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів. Вплив мін та вибухонебезпечних предметів (ВНП) на людину, сім’ю та суспільство. Ознаки небезпечних територій (районів)

та їх системи позначення (маркування).

 

 

 

 

 

 

 

Розділ 7. Домедична допомога

10

 

 

 

 

 

43.                        

Базова підтримка життя. Рятувальний ланцюжок при раптовій

зупинці серця. Алгоритм дій. Основні правила та порядок проведення реанімації.

 

 

 

 

 

 

44.                        

Базова підтримка життя. Звільнення дихальних шляхів від сторонніх предметів – западання язика, нижньої щелепи, слизу, води тощо – та відкриття верхніх дихальних шляхів

 

 

 

 

 

 

45.                        

Базова підтримка життя. Непрямий масаж серця, як спосіб відновлення діяльності серцево-судинної системи, методика його виконання.

 

 

 

 

 

 

46.                        

Базова підтримка життя. Застосування автоматичного зовнішнього дефібрилятору.

 

 

 

 

 

 

47.                        

Базова підтримка життя. Техніка проведення реанімаційних

заходів одним та двома рятівниками.

 

 

 

 

 

 

48.                        

Надання домедичної допомоги при кровотечах. Види кровотеч. Неконтрольована кровотеча як найбільш поширена причина серед попереджувальних смертей після травматичного ушкодження.

 

 

 

 

 

 

49.                        

Надання домедичної допомоги при кровотечах. Алгоритм дій при кровотечі. Техніка застосування прямого тиску на рану.

 

 

 

 

 

 

50.                        

Надання домедичної допомоги при кровотечах. Техніка  накладання турнікета на верхні та нижні кінцівки. Техніка тампонування рани.

 

 

 

 

 

 

51.                        

Надання домедичної допомоги при кровотечах. Техніка накладання давлячої пов’язки. Техніка накладання пов‘язок на голову, передпліччя, ліктьовий та плечовий суглоби, колінний та гомілковостопний суглоби.

 

 

 

 

 

 

52.                        

Надання домедичної допомоги при кровотечах. Техніка виносу поранених.

 

 

 

 

 

 

 

РАЗОМ

52

 

 

 

 

 


 

  КАЛЕНДАРНИЙ  ПЛАН
              виконання програми предмета «Захист України»
              учнями 11 класів в 2021 / 2022 навчальному році
                                              (1,5 год)


Дата


Розділ V. Вогнева підготовка  (5 г.)
1


Тема 2. Ведення вогню з місця по нерухомих цілях цілях, що з’являються  1 г.

Тема 3. Ручні осколкові гранати та поводження з ними (4 г.)
2

Призначення, бойові властивості, загальна будова і принцип дії ручних гранат.
3

Порядок огляду і підготовки гранат до застосування.
4

Заходи безпеки під час поводження з ручними гранатами. Вивчення прийомів і правил метання ручних гранат.
5

Виконання першої вправи з метання ручних гранат.

Розділ VІ. Тактична підготовка  (8 г.)

Тема 3. Дії солдата у складі бойових груп (8 г.)
6

Завдання, прийоми і способи дій солдата на полі бою у складі бойової групи.
Склад бойової групи (малі тактичні групи (до 8 чоловік).
7

8

Розподіл обов’язків між військовослужбовцями та їх взаємодія у бойовій групі.
9

10

Порядок дій у складі бойових груп.
11

12

Бойові порядки та їх використання під час руху
13


Розділ VІІІ. Основи цивільного захисту (9 г.)


Тема 3. Основні способи захисту населення в надзвичайних
ситуаціях (6 г.)
14



15



16


17

18

19

Основні принципи щодо захисту населення.
Навчання населення вмінню застосовувати засоби індивідуального захисту
Укриття людей у сховищах, медичний, радіаційний та хімічний захист, евакуація населення з небезпечних районів.
Порядок дій в умовах   особливого періоду,  під час артилерійського обстрілу, у натовпі, у разі виявленні підозрілого предмету.
Надання екстреної психологічної допомоги (самодопомоги) при перебуванні в екстрених ситуаціях
Складання та вміст тривожної валізи на випадок термінової евакуації
Види терористичних проявів та способи дій терористів.
Тема 4 Основи рятувальних та інших невідкладних робіт (3г.)
20

Характеристика зон стихійного лиха
21

 Сутність, зміст і послідовність виконання рятувальних та інших невідкладних робіт.
22

Рятування людей із завалених і пошкоджених захисних споруд.
Розділ ІX. Домедична допомога  (13 г.)
Тема 3.Надання допомоги пораненим в умовах бойових дій (13г )
23
24
25
26

27

28

29

30
31

32
33


34


35


Вступ до курсу тактичної медицини.
Етапи надання домедичної допомоги
Надання допомоги на етапі під вогнем
Ознаки життєзагрозливої зовнішньої кровотечі. Застосування турнікетів для кінцівок. Само- і взаємодопомога
Надання домедичної допомоги в зоні тактичних умов
Послідовність дій за алгоритмом «MARCH».
Загальні причини зміни стану свідомості.
Зупинка кровотеч, що загрожують життю. Відновлення та забезпечення прохідності дихальних шляхів.
Проникаючі поранення грудей. Огляд грудної клітки.
Повний огляд пораненого, зупинка всіх інших видів зовнішніх кровотеч.
Надання домедичної допомоги при переломах, опіках, відмороженнях, проникаючому пораненні ока.
Підготовка до евакуації. Документація.
  
                              НАВЧАЛЬНО-ПОЛЬОВІ ЗБОРИ


Дата



Розділ V. Вогнева підготовка  4 г.

1


2


3


4

Тренування у одноманітності прицілювання, вирішення завдань на визначення прицілу і точки прицілювання.
Виконання початкової вправи стрільби з автоматичної зброї. Удосконалення знань з будови автомата.
Влучність стрільби.
Виконання вправ стрільби з пневматичної гвинтівки.
Вибір і зайняття місця для стрільби.
Прийоми стрільби з автомата

Розділ VІ. Тактична підготовка  11 г.


Тема 4.Дії солдата в бою у складі малих тактичних груп 10г.

 5

    6
7

8
9

10
11

12
 13  14


Дії солдата в обороні. Вибір вогневої позиції, її інженерне обладнання та маскування.
Ведення спостереження.
Дії з початком вогневої підготовки,  відбиття атаки танків і піхоти.
Способи боротьби з авіацією противника.
Дії під час застосування зброї масового ураження.
Дії солдата у наступі.
Подолання ділянки місцевості з радіоактивним зараженням.
Поняття про дії розвідувального дозору.
Дії в засаді.
Бойові порядки та їх використання під час руху.

  15

Тема 5. Озброєння та бойова техніка військової частини (підрозділу) 1 г.

Розділ ІX. Домедична допомога  3 г.

 16

Правила транспортування травмованих

 17

Надання домедичної допомоги в секторі обстрілу

 18

Надання допомоги в секторі укриття


                             КАЛЕНДАРНИЙ  ПЛАН
виконання програми предмета «Захист України»
учнями 10 класів в 2021 / 2022 навчальному році
(1,5 год)
Дата


Вступне заняття 1 г.
1

Зміст програми предмета «Захист Вітчизни», завдання кожного розділу, порядок проведення занять.
Обов'язки та правила поведінки учнів на уроках.
Розділ 1. Основи національної безпеки України 2 г.
2

Система світової колективної безпеки.  
Поняття національної безпеки держави. Структура воєнної організації держави та її керівництво.
Воєнна доктрина України
3

Розвиток національних Збройних Сил та інших військових формувань України - необхідна умова забезпечення могутності української держави.
Розділ 2. Збройні Сили України на захисті Вітчизни  5 г.
Тема 1. Нормативно-правова база з військових питань.  Військова присяга та військова символіка України 1 г.
4

Нормативно-правова база з військових питань.  Законодавство України про військову службу.
Структура та завдання Збройних сил України

Тема 2 Історія розвитку українського війська 2 г.

5
Додержавний давньослов'янський період або Слов’янське військо – ( ІІІ – ІХ ст. н.е.);історія українського війська періоду Київської Русі; історія українського війська періоду козаччини;
6
Українські військові формування та участь українців у військових подіях ХХ століття. ЗСУ незалежної України до 2014 року. Нова українська армія 2014-2017; видатні військові діячі українського народу.

Тема 3  Основи міжнародного гуманітарного права 2 г.
7

Особливості ведення воєнних дій з врахуванням норм МГП. Заборонені засоби та методи ведення воєнних дій.
8

Правила застосування норм МГП щодо розпізнавання осіб та об’єктів.
Запобігання порушення норм МГП.
Розділ ІІІ. Статути Збройних сил України  2 г.
Тема 1. Військовослужбовці та стосунки між ними. Військова дисципліна 1 г.
9

Поняття про військові статути. Військова дисципліна

Тема 2. Організація внутрішньої служби 1г.
10

Розподіл часу і повсякденний порядок.

Розділ  ІV . Стройова підготовка  4 г.

Тема 1. Стройові прийоми і рух без зброї  3 г.
11

Строї та їх елементи. Обов’язки військовослужбовця перед шикуванням і в строю.
12

Стройове положення.  Повороти  на місці.
Рух стройовим і похідним кроком.
Повороти під час руху.
13

Виконання стройових прийомів і руху без зброї.
14

 Тема 2. Строї, відділення 1 г

Розділ V. Вогнева підготовка 10 г.

Тема 1  Стрілецька зброя та поводження з нею 10 г.
15


16

17



18




19


20

21

22

23

24

Історія розвитку та класифікація стрілецької зброї. Історія українського зброярства. Озброєння іноземних армій.
Сучасна стрілецька зброя. Її класифікація, бойові властивості, принцип дії.
Основи стрільби зі стрілецької зброї. Прийоми та правила стрільби зі стрілецької зброї. Поняття постріл.
Правила та одноманітне прицілювання.
Прийоми стрільби (вогневі тренування). Положення під час стрільби з місця та в русі.
Правила  та техніка ведення стрільби.
Спостереження за полем бою, вибір цілі для обстрілу. Призначення вихідних установок (вибір прицілу і точки прицілювання). Корегування  стрільби.
Призначення та бойові властивості автоматів.
Малокаліберна і пневматичні гвинтівки та гладко ствольна рушниця. 
Стрільба з пневматичної гвинтівки.
Загальна будова та види боєприпасів до стрілецької зброї. Маркування боєприпасів
Спорядження магазину патронами і порядок зарядження автомата.
Мінно-вибухові пристрої. Класифікація, принципи дії, алгоритм дій при виявленні.
Розділ VІ. Тактична підготовка  10 г.
Тема 1. Основні риси загальновійськового бою  1 г.
25

Поняття про бій.
Види вогню та маневру, їх значення в бою.

Тема  2 Індивідуальні дії солдата та взаємодії у складі двійок та груп 6 г.
26

27


28

29

30


31

Види носіння зброї (вільне, тактичне та в момент наближення до цілі)
Пересування одиночно бійця  на полі бою
Використання укриття на полі бою та рельєфності поверхні землі.
Нанесення гриму.                                                                                               Маскування зброї.
Поняття про вогневу позицію в обороні., виявлення цілей та доповідь про їх знаходження.
Склад бойової групи. Розподіл обов’язків між військовослужбовцями та їх взаємодія у бойовій групі.
Порядок дій у складі бойових груп.
Тема 4. Основи військової топографії  3 г.
32

Суть орієнтування на місцевості.
Визначення сторін горизонту за компасом, годинником та сонцем, зірками, місцевими предметами.
33

Азимут магнітний і його визначення. Визначення азимута на місцевий предмет і напрямку руху за азимутом.
Складання опису місцевості.
34

Спосіб горизонталей як основний спосіб зображення рельєфу на топографічних картах. Система прямокутних та географічних координат. Висота перерізу рельєфу.
Визначення абсолютних і відносних висот за топографічною картою. Визначення зон видимості.
Розділ VІІ. Прикладна фізична підготовка 4 г.
Тема 1. Силова підготовка та подолання перешкод  2 г.
35

Силові вправи з вагою власного тіла та з обтяженнями. Біг по пересіченій місцевості
36

 Подолання перешкод. Ознайомлення з елементами смуги перешкод.
Тема 2. Основи самозахисту  2 г.
37

Ознайомлення з національними бойовими мистецтвами (хортинг, бойовий гопак, спас тощо)
38


Розділ VІІІ. Основи цивільного захисту  6 г.
Тема 1. Надзвичайні ситуації мирного та воєнного часу та загроза їх виникнення  1 г.
39

 Єдина державна система цивільного захисту та її складові.
Тема 2. Надзвичайні ситуації природного, техногенного, воєнного і соціально-політичного характеру 5 г.
40

Причини виникнення та класифікація надзвичайних ситуацій. Загальні ознаки надзвичайних ситуацій.
41

 Рівні надзвичайних ситуацій.
42

Джерела небезпечних ситуацій у військовий час.
43

 Надзвичайні ситуації, які характерні для регіону Потенційно небезпечні об’єкти та їх коротка характеристика.
44

 Попередження виникнення можливих надзвичайних ситуацій.
Розділ ІX. Домедична допомога  8 г.
Тема 1. Базова підтримка життя.  4 г.
45

Рятувальний ланцюжок при раптовій зупинці серця.
46

Штучне дихання
Непрямий масаж серця,
47

Застосування автоматичного зовнішнього дефібрилятору.
48

Техніка проведення реанімаційних заходів одним та двома рятівниками.
Тема 2.  Надання домедичної допомоги при кровотечах  4 г.
49

Види кровотеч.
50

Алгоритм дій при кровотечі.
Техніка застосування прямого тиску на рану.
51

Техніка накладання турнікета  на верхні та нижні кінцівки.
Техніка тампонування рани.
52

Техніка накладання давлячої пов’язки.
Техніка виносу поранених.


  Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів

1. Види оцінювання.
Основними видами оцінювання є: поточне; тематичне; підсумкове за семестр, перший і другий рік навчання та навчально-польові збори (заняття).
Поточне оцінювання здійснюється на всіх етапах навчальної діяльності у формах: опитування учнів на предмет засвоєння навчального матеріалу; тестового контролю; виконання учнями нормативних прийомів і вправ, письмових робіт; створення навчальних комп'ютерних (та іншого виду) моделей бойових дій і надзвичайних ситуацій, навчальних макетів (мішеней). Необхідність поточного оцінювання визначає викладач.
Тематичне оцінювання є обов'язковим для кожного розділу, оскільки основною структурною одиницею предмета є тема. Оцінка за тему виставляється шляхом узагальнення поточних оцінок за тему з урахуванням оцінок за виконання нормативних прийомів і вправ, письмових робіт, за створені навчальні моделі (макети).
2. Індивідуальна оцінка.
Рівень компетентності
Бали
Критерії оцінювання якості знань, умінь і навичок учнів
1
2
3
I. Низький рівень
1
Учень може розрізняти об'єкт вивчення і відтворити деякі його елементи. Володіє навчальним матеріалом на рівні елементарного розпізнавання і відтворення окремих фактів, елементів, об'єктів, що відтворюються учнем окремими словами чи реченнями з постійною допомогою викладача, виконує лише фрагменти практичних завдань
2
Учень фрагментарно відтворює незначну частину навчального матеріалу, має поверхові уявлення про об'єкт вивчення, виявляє здатність викласти думку на елементарному рівні, має елементарні навички, практичні завдання виконує лише з допомогою викладача
3
Учень відтворює менше половини навчального матеріалу, за допомогою викладача виконує елементарні завдання, розрізняє елементи техніки виконання нормативних вимог і здатний виконати незначну їх частину
II. Середній рівень
4
Учень знає близько половини навчального матеріалу, здатний відтворювати його не в повному обсязі відповідно до тексту підручника або пояснення викладача, його вміння і навички дають змогу виконувати практичні дії на рівні нижчої межі середнього рівня нормативного часу
5
Учень розуміє основний навчальний матеріал, здатний дати визначення понять, але допускає помилки. За допомогою викладача може логічно відтворювати значну його частину, його уміння і навички дають змогу виконувати практичні дії на рівні середньої межі нормативного часу
6
Учень виявляє знання і розуміння основних положень навчального матеріалу, відповіді його правильні, він може відтворити значну частину теоретичного матеріалу, за допомогою викладача може його аналізувати, порівнювати та робити висновки, здатний виконувати контрольні нормативи на рівні вищої межі середнього нормативного часу
III. Достатній рівень
7
Учень виявляє знання і розуміння переважної більшості навчального матеріалу, здатний застосовувати його на рівні стандартних вимог, частково контролювати власні навчальні дії, рівень практичних умінь і навичок дає змогу виконувати нормативи на рівні нижчої межі достатнього нормативного часу
8
Знання учня достатньо повні, він вільно застосовує вивчений матеріал у стандартних ситуаціях, вміє аналізувати, робити висновки. Самостійно застосовує теоретичні знання для виконання практичних завдань. Виконує нормативи на рівні середньої межі достатнього нормативного часу
9
Учень вільно володіє вивченим матеріалом, вміє узагальнювати інформацію, застосовує її на практиці, рівень умінь і навичок при виконанні нормативів відповідає вищій межі достатнього нормативного часу
IV. Високий рівень
10
Учень володіє глибокими, міцними знаннями, здатний використовувати їх у нестандартних ситуаціях. Виявляє творчі здібності, самостійно визначає окремі цілі власної пізнавальної діяльності, знаходить джерела інформації та самостійно використовує їх при вирішенні поставлених завдань. Нормативи виконує на рівні нижчої межі високого рівня
11
Учень володіє узагальненими знаннями з предмета, вільно висловлює власні думки, визначає програму особистої пізнавальної діяльності без допомоги викладача знаходить джерела інформації і використовує одержані відомості відповідно до мети та завдань власної пізнавальної діяльності. Нормативи виконує на рівні середньої межі високого нормативного часу
12
Учень має системні знання, виявляє здатність приймати творчі рішення, самостійно розвиває власні обдарування і нахили, вміє самостійно здобувати знання, рівень умінь і навичок дає змогу виконувати нормативи на бездоганному рівні та зі значним перевищенням високого рівня нормативного часу

Немає коментарів:

Дописати коментар